Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Szaleje prędkościomierz

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Szaleje prędkościomierz

    Zamieszczone przez blackrs
    dawaj foty niehc ludzie zobaczą jak kozacko teraz wygląda po modach
    właśnie :szeroki_usmiech

  • #2
    [O1] Szaleje prędkościomierz

    Witam serdecznie,

    chciałbym Was prosić o szybkie rozwiązanie problemu.

    Jutro rano chciałbym zakupić Octavię z linku poniżej:

    OTOMOTO - nowe i używane samochody i motocykle oraz części samochodowe. Ogłoszenia motoryzacyjne.

    Nie jest dla mnie mankamentem nieduży silnik i moc tego samochodu -silnik ma model B(cośtam) BVD, BKV albu BVK

    W każdym razie samochód jest bardzo zadbany, prowadzi się świetnie, jest tylko 1 mankament który mnie niepokoi - prędkościomierz podczas jazdy albo pokazuje właściwą prędkość albo skacze od 0 do tej właściwej, zatrzymuje się w dziwnych miejscach po drodze itp. Problem jest tylko z tym jednym wskaźnikiem.

    Czytałem na forum (zanim napisałem ten temat) że może to być albo czujnik prędkości na skrzyni biegów albo problem z zegarami i lutem na nich.
    Czy w moim przypadku gdy problem jest tylko z jednym wskaźnikiem można postawić, że to ten impulsator ze skrzyni biegów?

    Czy powyższa awaria powinna dyskwalifikować samochód przy kupnie czy można to tanim kosztem zrobić i dzięki temu trochę zbić cenę zakupu?

    Proszę, poradźcie, bo jutro obiecałem człowiekowi odpowiedzieć do 10 rano czy biorę auto a ja zawsze staram się być słownym

    Jeśli administrator uzna, że ten temat jest niewłaściwy proszę o skasowanie ale również o odpowiedź na PRIV czy kupować czy nie
    Freshtimers.pl, czyli mój mały fanpage z samochodami na wielkim Facebooku

    https://www.facebook.com/Freshtimers

    Komentarz


    • #3
      To już jest jakaś tam awaria i jeśli się zdecydujesz na zakup to już można cenę zbijać. Pamiętaj jednak że będziesz miał wydatek. Impulsator to nie jest wielki problem ale zegary będziesz musiał oddać do naprawy jeśli sam sobie z tym nie poradzisz a to już trochę kosztuje. Jeśli masz możliwość to podłącz autko pod kompa a coś powinno wykazać. Jeśli reszta jest ok i jesteś tego pewien to taka usterka nie dyskwalifikuje. To jest moje zdanie i jak chcesz możesz wziąć je pod uwagę Poczekaj na opinię innych

      Komentarz


      • #4
        takimi pierdołami bymsie przykupnie nieprzejmował wymienisz czujnik i bedzie ok
        rober

        Komentarz


        • #5
          klekocix, zarówno zimne luty jak i impulsator nie powinny przysporzyć Cię o ból głowy, nie są to jakieś mocno drogie rzeczy. Chociaż tu zimne luty odpadają raczej, bo wtedy zegary raz działają a raz nie(zazwyczaj) i na tym się kończy zbij cenę na naprawę i masz na czysto

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez delanopl
            klekocix, zarówno zimne luty jak i impulsator nie powinny przysporzyć Cię o ból głowy, nie są to jakieś mocno drogie rzeczy. Chociaż tu zimne luty odpadają raczej, bo wtedy zegary raz działają a raz nie(zazwyczaj) i na tym się kończy zbij cenę na naprawę i masz na czysto
            Dziś rano mam jechać do mechanika aby jeszcze obejżał auto. Jeśli ta usterka będzie jedyną to brać Skodziankę?
            Freshtimers.pl, czyli mój mały fanpage z samochodami na wielkim Facebooku

            https://www.facebook.com/Freshtimers

            Komentarz


            • #7
              klekocix, jeśli naprawde tylko ta to myślę że śmiało możesz brać

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez delanopl
                klekocix, jeśli naprawde tylko ta to myślę że śmiało możesz brać
                bierz skoro ci sie podoba , naprawisz to sam a wyglada to na zimny lut

                Komentarz


                • #9
                  i jak transakcja sfinalizowana?

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez delanopl
                    i jak transakcja sfinalizowana?
                    W razie "W" będziesz winny bo doradzałeś :P
                    ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
                    http://www.bunkry.pl/pl/index.html
                    a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
                    http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
                    Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez klekocix
                      Nie jest dla mnie mankamentem nieduży silnik i moc tego samochodu
                      Ale spalanie już nie takie fajne jak na taki silniczek. Choć autko zadbane.
                      W Polsce nie ma kryzysu.
                      Kryzys jest w państwach, w których kiedyś był dobrobyt.

                      Komentarz


                      • #12
                        tomus7, ktoś musi

                        Komentarz


                        • #13
                          mam podobny problem, dlatego odkopuję temat. prędkościomierz szaleje jeśli auto postoi przynajmniej jakąś godzinkę czy dwie na słońcu w bardzo ciepły dzień (np. dzisiaj 2h stała na placu u elektryka - temperatura mniej więcej 25 stopni w słońcu). szaleństwo objawia się tym, że pokazuje niemożliwe prędkości (stoję na światłach a wskazówka "tańczy" między 160 a 190), raz zaniża, raz zawyża, jak mu się podoba. pojawiło się to już w zeszłym sezonie, ale samo się uspokoiło, a przez zimę zapomniałem o tym :lol: pytanie: problem w czujniku prędkości czy w czymś jeszcze? nie jestem pewny ale VAG chyba pokazywał przy skanowaniu jakiś błąd z licznikiem
                          رافال
                          Spoty
                          Cause freedom is a lonely road
                          My O2FL

                          Komentarz


                          • #14
                            Liczniki świrują bo moze ktos w nich grzebal i dal ciala (np. podmienił licznik z innego autka - wolał dać z niższym przebiegiem, niesprawny niz z wyższym).

                            Tylko tak gdybam, ale prawdopodobne jest.
                            Moja dawna O1
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...082763#1082763

                            Dawny Volkswagen GOLF Mk4
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=71147

                            MOJE SEICENTO SPORTING
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                            Komentarz


                            • #15
                              ChillOutPL, w moim przypadku raczej mało prawdopodobne, bo gdyby to miała być przyczyna, to nie wariowałby tylko prędkościomierz i nie działo by się to tylko w wysokich temperaturach. Jak pisałem, przez zimę był spokój i całkiem o tym zapomniałem. Ktoś ma inne propozycje?
                              رافال
                              Spoty
                              Cause freedom is a lonely road
                              My O2FL

                              Komentarz


                              • #16
                                Ja bym stawiał na zimny lut. Zmieniająca się temperatura powoduje różne zachowania.
                                Pozdrawiam,
                                Maciek

                                Komentarz


                                • #17
                                  już naprawione :szeroki_usmiech luty były do poprawy. teraz jest ok, tylko nie mogłem dobrze ustawić wskazówki od temperatury silnika i po nagrzaniu pokazuje ciut ponad 90, ale nie opada do końca na zimnym :lol:
                                  رافال
                                  Spoty
                                  Cause freedom is a lonely road
                                  My O2FL

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Ja mam podobny problem... Raz na jakś czas obroty w moim aucie latają góra dół góra dół... Nie znam sie na tym. Przed oddaniem auta do warsztatu chciałbym poznać wasza opinię, co to może byc.
                                    SalonLed.pl SalonLED.pl www.SalonLED.pl SalonLed.pl - Sklep z oświetleniem

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Winhalt, pytanie czy latają tylko na zegarze czy faktycznie to słychać, bo jeśli na słuch jest ok to problem w zegarach, a faktycznie falujące obroty silnika...hmm...przyczyny mogą być różne z tego co wiem
                                      رافال
                                      Spoty
                                      Cause freedom is a lonely road
                                      My O2FL

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X